BATTLE AT THE BRIER
Greenbrier High School Thursday’s results BOYS
Vilonia 55, Valley Springs 52 Greenbrier 56, Benton 52
GIRLS
Vilonia 65, Valley Springs 57 Greenbrier 52, Benton 40
Friday’s results BOYS
Benton 62, Valley Springs 38 Vilonia 53, Greenbrier 37
GIRLS
Valley Springs 58, Benton 38 Greenbrier 48, Vilonia 35
Today’s games BOYS
Benton vs. Vilonia, 12:30 p.m. Greenbrier vs. Valley Springs, 3:30 p.m.
GIRLS
Benton vs. Vilonia, 11 a.m. Greenbrier vs. Valley Springs, 2 p.m.
ARKANSAS HOOPS CHALLENGE
North Little Rock High School Today’s games BOYS
Morrilton vs. Monticello, 10:30 a.m. Arkansas Baptist vs. El Dorado, noon Little Rock Christian vs. Pulaski Academy, 1:30 p.m. Jonesboro vs. Springdale, 3 p.m. North Little Rock vs. Van Buren, 4:30 p.m. Little Rock Parkview vs. Fort Smith Northside, 6 p.m.
RED DEVIL HOLIDAY CLASSIC
Jacksonville High School Monday’s games BOYS
North Pulaski vs. Little Rock Central, 4:30 p.m. Jacksonville vs. Catholic, 7:30 p.m.
GIRLS
Little Rock Central vs. North Pulaski, 3 p.m. Jacksonville vs. Brookland, 6 p.m.
Tuesday’s games BOYS
North Pulaski vs. Catholic, 4:30 p.m. Jacksonville vs. Little Rock Central, 7:30 p.m.
GIRLS
Little Rock Central vs. Brookland, 3 p.m. Jacksonville vs. North Pulaski, 6 p.m.
FAIRVIEW HOLIDAY CLASSIC
Camden BOYS Friday, Dec. 26
Junction City vs. Sheridan, 2:30 p.m. El Dorado vs. Lafayette County, 5:30 p.m. Fairview vs. Warren, 8:30 p.m.
Saturday, Dec. 27
Magnolia vs. Texas High, 2:30 p.m.
GIRLS Friday, Dec. 26
Watson Chapel vs. Warren, 1 p.m. El Dorado vs. North Webster, La., 4 p.m. Fairview vs. Strong, 7 p.m.
Saturday, Dec. 27
Sheridan vs. Magnolia, 1 p.m.
CHRISTMAS TOURNAMENT
Beebe Girls Saturday, Dec. 27
Harding Academy vs. Morrilton, 10 a.m. Brookland vs. Riverview, 1 p.m. Bryant vs. Searcy, 4 p.m. Beebe vs. Sylvan Hills, 7 p.m.
GOLDFISH CLASSIC
Lonoke Saturday, Dec. 27 BOYS
Des Arc vs. Stuttgart, 12:20 p.m. Watson Chapel vs. Carlisle, 3 p.m. England vs. Bald Knob, 5:40 p.m. Lonoke vs. Hazen, 8:20 p.m.
GIRLS
Game 1 Bald Knob vs. Stuttgart, 11 a.m. Game 3 eStem vs. Carlisle, 1:40 p.m. Game 5 England vs. Des Arc, 4:20 p.m. Game 7 Lonoke vs. Hazen, 7 p.m.
AIREDALE CLASSIC
Alma Saturday, Dec. 27 BOYS
Game 2 Farmington vs. Lavaca, 11 a.m. Game 4 Pottsville vs. Gravette, 2 p.m. Game 6 Greenland vs. Sacred Heart, 5 p.m. Game 8 Alma vs. West Fork, 8 p.m.
GIRLS
Game 1 Farmington vs. Lavaca, 9:30 a.m. Game 3 Pottsville vs. Gravette, 12:30 p.m. Game 5 Greenland vs. Sacred Heart, 3:30 p.m. Game 7 Alma vs. West Fork, 6:30 p.m.
SPA CITY SHOOTOUT
Bank of the Ozarks Arena, Hot Springs Saturday, Dec. 27 BOYS
CAC vs. Clarksville, 11:30 a.m. Hot Springs vs. Centerpoint, 2:30 p.m. Lake Hamilton vs. Malvern, 5:30 p.m. Hot Springs Lakeside vs. Little Rock Christian, 8:30 p.m.
GIRLS
CAC vs. Malvern, 10 a.m. Hot Springs vs. Centerpoint, 1 p.m. Lake Hamilton vs. Mount St. Mary, 4 p.m. Hot Springs Lakeside vs. Little Rock Christian, 7 p.m.
LENDEL THOMAS CLASSIC
Harrison Monday, Dec. 29 BOYS
Bergman vs. Coweta, Okla., 12:15 p.m Earle vs. Providence Academy, 2:45 p.m. Covington, Tenn., vs. Ashdown, 6:15 p.m. Harrison vs. White Hall, 8:45 p.m.
GIRLS
Russellville vs. Coweta, Okla., 11 a.m. Bergman vs. Huntsville, 1:30 p.m. Fort Smith Southside vs. Covington, Tenn., 5 p.m. Harrison vs. Earle, 7:30 p.m.
1ST ARKANSAS BAIL BONDS
Mountain Home Monday, Dec. 29 BOYS
Paragould vs. Flippin, 11:30 a.m. Fayetteville vs. Marianna, 2:30 p.m. Greene Co. Tech vs. Norfork, 5:30 p.m. Mountain Home vs. Greenwood, 8:30 p.m.
GIRLS
Paragould vs. Highland, 10 a.m. Fayetteville vs. Lead Hill, 1 p.m. Pulaski Academy vs. Flippin, 4 p.m. Greenwood vs. Mountain Home, 7 p.m.
HERB RUSSELL HOLIDAY HOOPS
Ouachita High School Monday, Dec. 29 BOYS
Glen Rose vs. Magnet Cove, 12:30 p.m. Ouachita vs. Fordyce, 3:30 p.m. Benton Harmony Grove vs. Woodlawn, 6:30 p.m.
GIRLS
Ouachita vs. Benton Harmony Grove, 11 a.m. Arkadelphia vs. Magnet Cove B, 2 p.m. Magnet Cove vs. Woodlawn, 5 p.m. Fordyce vs. Glen Rose, 8 p.m.
PAYTON CHEVROLET CLASSIC
Heber Springs Monday, Dec. 29 BOYS
Batesville vs. Brinkley, 12:15 p.m. Arkansas Baptist vs. DeWitt, 2:45 p.m. Mayflower vs. Star City, 5:15 p.m. Heber Springs vs. Decatur, 7:45 p.m.
GIRLS
Batesville vs. Brinkley, 11 a.m. Arkansas Baptist vs. Greene Co. Tech, 1:30 p.m. Mayflower vs. Star City, 4 p.m. Heber Springs vs. Clarksville, 6:30 p.m.