FRIDAY’S GAMES
CLASS 7A SEMIFINALS
Bentonville West at North Little Rock
FS Northside at Bryant
CLASS 6A SEMIFINALS
Sylvan Hills at Greenwood
Benton at West Memphis
CLASS 5A SEMIFINALS
LR Christian at Morrilton
Harrison at Pulaski Academy
CLASS 4A QUARTERFINALS
Joe T. Robinson at Ozark
Dumas at Rivercrest
Arkadelphia at Stuttgart
Nashville at Shiloh Christian
CLASS 3A QUARTERFINALS
Osceola at Smackover
Lamar at Rison
Camden Harmony Grove at Booneville
McGehee at Prescott
CLASS 2A QUARTERFINALS
Earle at Foreman
Des Arc at Junction City
Mount Ida at Conway Christian
Hampton at Hazen
[HIGH SCHOOL FOOTBALL: Click here for more scores, recaps and photos]
FRIDAY, NOV. 30
CLASS 5A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), 7 p.m.
CLASS 4A/3A/2A
Semifinals, 7 p.m.
SATURDAY, DEC. 1
CLASS 6A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), noon
CLASS 7A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), 6:30 p.m.
FRIDAY, DEC. 7
CLASS 2A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), 7 p.m.
SATURDAY, DEC. 8
CLASS 3A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), noon
CLASS 4A
State championship (at War Memorial Stadium, Little Rock), 6:30 p.m.
PREVIOUS SCORES
FRIDAY, NOV. 9
CLASS 7A FIRST ROUND
Conway 49, Rogers 7
Fayetteville 45, LR Catholic 17
FS Northside 35, Van Buren 0
FS Southside 35, Springdale 28
BYES North Little Rock, Bentonville, Bryant, Bentonville West
CLASS 6A FIRST ROUND
Jonesboro 47, Lake Hamilton 44
Pine Bluff 21, El Dorado 15
Searcy 49, Siloam Springs 42
Sylvan Hills 31, Russellville 29
BYES Greenwood, West Memphis, Benton, Marion
CLASS 5A FIRST ROUND
Blytheville 41, Hot Springs Lakeside 27
Harrison 49, White Hall 7
LR Christian 63, Greenbrier 26
LR McClellan 24, Valley View 14
Morrilton 28, LR Parkview 26
Pulaski Academy 57, Alma 21
Texarkana 27, Nettleton 7
Wynne 10, Camden Fairview 6
BYES None
CLASS 4A FIRST ROUND
Arkadelphia 37, Gosnell 0
Bauxite 21, Trumann 6
Dardanelle 31, Jonesboro Westside 22
Dumas 38, Southside Batesville 7
Hamburg 31, Lincoln 20
Heber Springs 31, Pocahontas 20
Helena-West Helena 8, Pea Ridge 0, OT
Joe T. Robinson 47, Pottsville 12
Lonoke 35, Prairie Grove 26
Mena 31, Gentry 7
Nashville 36, Elkins 0
Rivercrest 36, Fountain Lake 14
Shiloh Christian 49, Star City 0
Warren 44, Central Arkansas Christian 14
BYES Ozark, Stuttgart
CLASS 3A FIRST ROUND
Booneville 49, Baptist Prep 0
Camden Harmony Grove 62, Barton 36
Clinton 49, Charleston 0
Danville 55, Yellville-Summit 12
Lamar 28, Atkins 24
Harding Academy 27, Greenland 13
Mansfield 27, Melbourne 20
Mayflower 60, PB Dollarway 22
McGehee 24, Piggott 14
Newport 35, Centerpoint 0
Osceola 62, Fouke 7
Prescott 42, Mountain View 6
Rison 50, Hoxie 19
Walnut Ridge 37, Lake Village 22
BYES Smackover, Glen Rose
CLASS 2A FIRST ROUND
Conway Christian 40, Lavaca 0
Des Arc 35, Magnet Cove 31
Earle 30, England 14
Fordyce 43, Rector 7
Gurdon 42, Clarendon 6
Hazen 47, Quitman 8
Hampton 50, Cross County 2
Junction City 37, McCrory 8
Magazine 26, Carlisle 6
Mineral Springs 20, East Poinsett County 14
Mount Ida 36, Bearden 14
Mountainburg 46, Parkers Chapel 28
Mountain Pine 35, Hackett 26
Salem 62, Dierks 7
BYES Foreman, Hector
FRIDAY, NOV. 16
CLASS 7A QUARTERFINALS
Bentonville West 31, Conway 17
Bryant 28, Fayetteville 25
FS Northside 30, Bentonville 17
North Little Rock 48, FS Southside 45
CLASS 6A QUARTERFINALS
Benton 38, Jonesboro 37
Greenwood 35, Searcy 0
Sylvan Hills 17, Marion 14
West Memphis 34, Pine Bluff 6
CLASS 5A QUARTERFINALS
Harrison 49, Wynne 14
LR Christian 48, Texarkana 24
Morrilton 45, Blytheville 20
Pulaski Academy 58, LR McClellan 8
CLASS 4A SECOND ROUND
Arkadelphia 41, Warren 14
Dumas 34, Helena-West Helena 30
Joe T. Robinson 49, Hamburg 29
Nashville 41, Bauxite 18
Ozark 34, Lonoke 0
Rivercrest 50, Heber Springs 36
Shiloh Christian 59, Mena 7
Stuttgart 21, Dardanelle 13
CLASS 3A SECOND ROUND
Booneville 41, Walnut Ridge 13
Camden Harmony Grove 47, Glen Rose 28
Lamar 32, Harding Academy 13
McGehee 42, Newport 21
Osceola 53, Mansfield 24
Prescott 45, Clinton 27
Rison 62, Mayflower 20
Smackover 49, Danville 35
CLASS 2A SECOND ROUND
Conway Christian 31, Fordyce 28
Des Arc 49, Mountain Pine 25
Earle 36, Salem 22
Foreman 38, Magazine 26
Hampton 54, Mineral Springs 14
Hazen 46, Gurdon 0
Junction City 50, Mountainburg 14
Mount Ida 38, Hector 21