Today's Paper Search Latest Core values App In the news Traffic #Gazette200 Listen Digital FAQ Weather Newsletters Obits Puzzles/Games Archive
ADVERTISEMENT

Class 3A boys state tournament

Blytheville Country Club

TEAM RESULTS 1. Baptist Prep 239, 2. Centerpoint 271, 3. Bismarck 276, 4. Harding Academy 280, 4. Waldron 280, 6. Trumann 281, 7. Episcopal 286, 8. Cedar Ridge 293, 9. Charleston 308, 10. Elkins 332, 11. Lincoln 337, 12. Walnut Ridge 339.

INDIVIDUAL RESULTS

Hagen Sanchez, Baptist Prep 73

Ben Farmer, Dumas 76

Tyler Doucet, Prescott 79

Preston Nesterenko, Baptist Prep 83

Robbie Vaught, Baptist Prep 83

Jackson Lee, Episcopal 85

Gabe Daster, Centerpoint 85

Luke Montgomery, Trumann 85

Zach Redifer, Fountain Lake 85

Owen Baker, Baptist Prep 86

Jacob Loy, Bismarck 86

Clayton Anderson, McGehee 87

Braden Efird, Bismarck 88

Will Harness, Harding Academy 89

Andrew Haughaboo, CAC 89

Connor Everhart, Trumann 90

Kaden Owens, Centerpoint 90

Jayden Hutchins, Waldron 91

Lane Metcalf, Waldron 91

Jack Henry Wise, Harding Academy 91

Kragen Bradley, Clinton 92

Jed Johnson, Episcopal 94

Connor Wheeler, Cedar Ridge 94

Brayden Ross, Charleston 95

Dillon Fox, Centerpoint 96

Josh Weaver, Cedar Ridge 97

Drew Owens, Waldron 98

Adam Brown, Mountain View 99

Robert Hopper, Gosnell 99

Jesse Taggart, Charleston 99

Eli Henry, Harding Academy 100

Will Keedy, Newport 100

Mathew Cheshire, Piggott 101

Blayv Harness, Marshall 101

Carson McCoy, McCoy 101

Hunter Reese, Valley Springs 101

Brett Willing, Booneville 101

Blake Smith, Bismarck 102

Connor Suttle, Cedar Ridge 102

Tyler King, Elkins 103

Walker Hibbs, Walnut Ridge 104

Carson Withers, B.Harmony Grove 104

Brant Montgomery, Trumann 106

Logan Carney, Episcopal 107

Quade Young, Tuckerman 107

Ty Frederick, Elkins 108

Isaac Biggers, Walnut Ridge 109

Logan Bubulka, Bismarck 109

Wilson Massey, Lincoln 109

J.D. Summers, Cave City 109

Kayden Swindle, Harding Academy 109

Jesse Dees, Waldron 111

Dixon Wade, Episcopal 111

Connor Schork, Lincoln 112

Logan Smart, Charleston 114

Chandler Duncan, Mayflower 115

Laston Bounds, Lincoln 116

Nate Freeman, Lamar 117

Cason Brilley, Harrisburg 120

Kaden Horn, Centerpoint 120

Ashton Phillips, Paris 120

Weston Wheeler, Elkins 121

Clay Pike, Lincoln 122

Cayden McDaniel, Paris 123

Riley Rakota, West Fork 124

Cody McEntire, Walnut Ridge 126

James Dunman, Trumann 127

Andrew Prestige, Walnut Ridge 127

Peyton Hanson, Bergman 128

Nathan Taggart, Charleston 133

Justin Clem, Harrisburg 136

Wyatt Brewer, Elkins 138

Sports on 10/10/2019

Print Headline: Class 3A boys state golf tournament results

ADVERTISEMENT

Sponsor Content

COMMENTS - It looks like you're using Internet Explorer, which isn't compatible with the Democrat-Gazette commenting system. You can join the discussion by using another browser, like Firefox or Google Chrome.
It looks like you're using Microsoft Edge. The Democrat-Gazette commenting system is more compatible with Firefox and Google Chrome.
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT