Today's Paper Latest Elections Sports Core Values Weather Newsletters Obits Puzzles Archive Story ideas iPad
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

Scores and schedule

May 14, 2022 at 2:03 a.m.

Girls soccer

CLASS 6A

Friday

Second round

At Conway

Bentonville 3, North Little Rock 0

Fayetteville 1, Conway 0

Fort Smith Northside 4, Rogers 0

Bentonville West 2, Little Rock Central 1

Today

Semifinals

GAME 9 Bentonville vs. Fayetteville, Noon

GAME 10 FS Northside vs. Bentonville West, 2 p.m.

CLASS 5A

Friday

Second round

At El Dorado Stadium, Field 1 and Field 2

Siloam Springs 2, Jonesboro 0

Little Rock Christian 4, Hot Springs Lakeside 1

El Dorado 3, Greenbrier 0

Searcy 4, Russellville 1

Today

Semifinals

GAME 13 Siloam Springs vs. Little Rock Christian, Noon (Stadium)

GAME 14 El Dorado vs. Searcy, 2 p.m. (Stadium)

CLASS 4A

Friday

Second round

At Joe T. Robinson, Bauxite and Pulaski Academy

Valley View 5, De Queen 2

Harrison 2, Joe T. Robinson 0

Brookland 3, Bauxite 0

Pulaski Academy 3, Shiloh Christian 0

Today

Semifinals

GAME 13 Valley View vs. Harrison, 10 a.m. (Robinson)

GAME 14 Brookland vs. Pul. Aca., 2 p.m. (Robinson)

CLASS 3A

Friday

Second round

At Harrison and Bergman

Harding Academy 6, Maumelle Charter 0

Green Forest 6, Cossatot River 0

Central Arkansas Christian 7, Cave City 0

Episcopal Collegiate 9, Riverview 0

Today

Semifinals

GAME 13 Harding Academy vs. Green Forest, 10 a.m. (Fedex Field)

GAME 14 Central Arkansas Christian vs. Episcopal Collegiate, 2 p.m. (Fedex Field)

Softball

CLASS 6A

Friday

Second round

At Rogers Heritage

Bentonville 11, North Little Rock 4

Bryant 7, Bentonville West 2

At Rogers

Cabot 9, Rogers Heritage 0

Rogers 2, Conway 0

Today

Semifinals

GAME 9 Bentonville vs. Bryant, Noon

GAME 10 Cabot vs. Rogers, 2:30 p.m.

CLASS 5A

Friday

Second round

At Jackie Robinson Field (Hot Springs)

Van Buren 10, Marion 5

Benton 4, White Hall 0

At Hank Aaron Field (Hot Springs)

Sheridan 4, Vilonia 0

Greene County Tech 7, Greenwood 3

Today

Semifinals

At Hank Aaron Field (Hot Springs)

GAME 13 Van Buren vs. Benton, Noon

GAME 14 Sheridan vs. Gr. Co. Tech, 2:30 p.m.

CLASS 4A

Friday

Second round

At Nashville City Park

Stuttgart 1, Gravette 0

Nashville 16, Morrilton 6

Harrison 2, Bauxite 1

Valley View 11, Malvern 1 (5)

Today

Semifinals

GAME 9 Stuttgart vs. Nashville, Noon

GAME 10 Harrison vs. Valley View, 2:30 p.m.

CLASS 3A

Friday

Second round

At Wood Motor Company Field (Harrison)

Mayflower 16, Bald Knob 9

Atkins 7, Booneville 2

At Cavenders Field (Harrison)

Ashdown 6, Lincoln 5

Hackett 3, Baptist Prep 2

Today

Semifinals

At Cavenders Field (Harrison)

GAME 13 Mayflower vs. Atkins, Noon

GAME 14 Ashdown vs. Hackett, 2:30 p.m.

CLASS 2A

Friday

Second round

At South Side Bee Branch

Melbourne 10, Mansfield 0

Tuckerman 11, McCrory 0

Quitman 8, Lavaca 5

East Poinsett County 3, Fordyce 0

Today

Semifinals

At South Side Bee Branch

GAME 13 Melbourne vs. Tuckerman, Noon

GAME 14 Quitman vs. E. Poinsett Co., 2:30 p.m.

CLASS 1A

Friday

Second round

At Arkadelphia Youth Sports Complex, Field 7

Wonderview 9, Calico Rock 0

West Side Greers Ferry 7, Mount Vernon-Enola 4

Guy-Perkins 3, Armorel 0

Taylor 15, Mammoth Spring 0

Today

Semifinals

At Arkadelphia Youth Sports Complex, Field 7

GAME 13 Wonderview vs. WS Greers Ferry, Noon

GAME 14 Guy-Perkins vs. Taylor, 2:30 p.m.



ADVERTISEMENT

Sponsor Content

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT