~

Subscribe Register Login



ENTERTAINMENT & RECREATIONHEALTH & BEAUTYEATING & DRINKINGSHOPPING & SERVICESKIDS & FAMILYPLACES

BEST ART GALLERY
WinnerArkansas Arts Center
FinalistsM2 Gallery, Red Door Gallery
BEST CASINO/GAMING CENTER 
WinnerOaklawn Racing & Gaming
FinalistsChoctaw Casino, Gold Strike Resort & Casino, Hollywood Casino & Hotel
BEST FESTIVAL
WinnerRiverfest
FinalistsGreek Food Festival, Toad Suck Daze
BEST GOLF COURSE
WinnerChenal Country Club
FinalistsPleasant Valley Country Club, Rebsamen Park Golf Course
BEST LIVE THEATER 
WinnerArkansas Repertory Theatre
FinalistsMurry’s Dinner Playhouse, Robinson Center
BEST LOCAL DJ 
WinnerHeather and Poolboy, Alice 107.7
FinalistsAshley King, KSSN 96, Bob Robbins, 105.1 The Wolf
BEST LOCAL RADIO STATION 
WinnerAlice 107.7
FinalistsB 98.5, KSSN 96
BEST LOCAL TV MORNING SHOW 
WinnerGood Morning Arkansas, KATV Channel 7
FinalistsDaybreak, KATV Channel 7, THV This Morning, THV 11
BEST LOCAL TV NEWS ANCHOR 
WinnerCraig O’Neil, THV 11
FinalistsAlyson Courtney, KATV Channel 7, Beth Hunt, KATV Channel 7
BEST LOCAL TV SPORTS REPORTER 
WinnerSteve Sullivan, KATV Channel 7
FinalistsCraig O’Neil, THV 11, Aaron Peters, KARK Channel 4
BEST LOCAL TV WEATHER REPORTER 
WinnerTodd Yakoubian, KATV Channel 7
FinalistsEd Buckner, THV 11, Melinda Mayo, KATV Channel 7
BEST MOVIE THEATER
WinnerRave Cinemas Colonel Glenn 18 + Xtreme
FinalistsUA Breckenridge Stadium 12, Riverdale 10 Cinema
BEST MUSEUM
WinnerMuseum of Discovery
FinalistsArkansas Arts Center, Clinton Presidential Library & Museum
BEST PARK
WinnerPinnacle Mountain State Park
FinalistsBurns Park, Two Rivers Park
BEST PLACE TO BIKE
WinnerBig Dam Bridge
FinalistsArkansas River Trail, Two Rivers Park
BEST PLACE TO CAMP
WinnerGreers Ferry Lake
FinalistsLake Ouachita State Park, Petit Jean State Park
BEST PLACE TO HEAR LIVE MUSIC 
WinnerVerizon Arena
FinalistsCajun’s Wharf Restaurant, Revolution Music Room



BEST AUDIOLOGIST 
WinnerTracy Van Es, Au.D.
FinalistsKristen Corbitt, Au.D., Lisa Richey, Au.D.
BEST BARBER SHOP
WinnerSport Clips
FinalistsGreat Clips, Jerry’s Barber Shop
BEST CARDIOLOGIST 
WinnerAndrew G. Kumpuris, M.D.
FinalistsScott L. Beau, M.D., Scott A. Davis, M.D.
BEST CHIROPRACTOR 
WinnerBeverly Foster, D.C.
FinalistsChristopher Blackmon, D.C., Sarah Hayes, D.C.
BEST COSMETIC DENTIST 
WinnerStephen Deal, D.D.S.
FinalistsDJ Dailey, D.D.S., Jeff Garner, D.D.S.
BEST COSMETIC STORE
WinnerSephora
FinalistsDillard’s, Ulta
BEST COSMETIC SURGEON 
WinnerRhys Branman, M.D.
FinalistsGene Sloan, M.D., Suzanne Yee, M.D.
BEST DAY SPA 
WinnerRejuvenation Clinic Day Spa
FinalistsAva Bella Day Spa, Indulgences by Body Bronze
BEST DENTIST 
WinnerDJ Dailey, D.D.S.
FinalistsJohn Cloud, D.D.S., Van O’Dell, D.D.S.
BEST DERMATOLOGIST 
WinnerRené Bressinck, M.D.
FinalistsGregory Dwyer, M.D., Ray K. Parker, M.D.
BEST DRUG STORE/PHARMACY
WinnerWalgreens Pharmacy
FinalistsCornerstone Pharmacy, Kroger Pharmacy
BEST EYE LASH EXTENSIONS
WinnerAva Bella Day Spa
FinalistsEmbellish Salon and Lash Bar, Indulgences by Body Bronze
BEST FITNESS CLASS
Winner10 Fitness
FinalistsLittle Rock Athletic Club, McClure Fitness
BEST HAIR SALON 
WinnerEscape Salon
FinalistsCaracalla The Body Spa, Joel’s
BEST HEALTH & FITNESS CLUB  
Winner10 Fitness
FinalistsAnytime Fitness, Little Rock Athletic Club
BEST HEARING CENTER
WinnerArkansas Otolaryngology Center
FinalistsPinnacle Hearing, UAMS Audiology Clinic
BEST HOSPITAL  
WinnerArkansas Children’s Hospital
FinalistsBaptist Health Medical Center, University of Arkansas for Medical Sciences
BEST HYPNOTHERAPIST  
WinnerPenny Rea Hypnosis Clinic
FinalistsMartha Marshall, Ph.D., Michael Strange
BEST MANICURE/PEDICURE 
WinnerBest Nails Salon & Spa
FinalistsAva Bella Day Spa, Heights Spa & Nail Salon
BEST MEDICAL GENERAL PRACTITIONER  
WinnerJeffery S. Mayfield, M.D.
FinalistsKent Covert, M.D., Kevin D. Roberts, M.D.
BEST NEUROLOGIST/NEUROSURGEON
WinnerBrad A. Thomas, M.D.
FinalistsSteven Lynn Cathey, M.D., James Zachary Mason, M.D.
BEST OPHTHALMOLOGIST  
WinnerWade Brock, M.D.
FinalistsKatherine Baltz, M.D., Mike McFarland, M.D.
BEST OPTOMETRIST  
WinnerRandall Teague, O.D.
FinalistsBryan Armstrong, O.D., Sarah Lunsford, O.D.
BEST ORTHODONTIST  
WinnerDavid Wardlaw, D.D.S., M.S.
FinalistsJim Phelan, D.D.S., M.S.D., Michael Quick, D.D.S.
BEST ORTHOPEDIC SURGEON  
WinnerWilliam Scott Bowen, M.D.
FinalistsC. Lowry Barnes, M.D., Kenneth A. Martin, M.D.
BEST PHYSICAL THERAPY CENTER  
WinnerOrthoArkansas
FinalistsBaptist Health Therapy Center, Carson Physical Therapy
BEST PLACE TO GET A MASSAGE 
WinnerRejuvenation Clinic Day Spa
FinalistsArkansas Healing Arts Massage & Wellness, Massage Envy Spa
BEST TANNING SALON  
WinnerAdvanced Sunsystems
FinalistsGlo Tan, Oasis Tanning
BEST URGENT-CARE CLINIC
WinnerMedExpress Urgent Care
FinalistsBaptist Health Urgent Care, CHI St. Vincent Primary Care
BEST UROLOGIST
WinnerD. Keith Mooney, M.D.
FinalistsTimothy C. Goodson, M.D., Timothy D. Langford, M.D.
BEST WEIGHT-LOSS CLINIC  
WinnerMetabolic Research Center
FinalistsBaptist Health Weight Loss Program, Weight Watchers
BEST WOMEN'S CLINIC  
WinnerThe Woman’s Clinic, P.A.
FinalistsBaptist Health Women’s Center, Cornerstone Clinic for Women
BEST YOGA STUDIO
WinnerBarefoot Studio
FinalistsArkansas Yoga Collective, ZenStudio



BEST ALL-YOU-CAN-EAT BUFFET  
WinnerLarry’s Pizza
FinalistsBrown’s Country Restaurant, Golden Corral
BEST ASIAN RESTAURANT
WinnerP.F. Chang’s
FinalistsFantastic China, Fu Lin Chinese Restaurant
BEST BAKERY  
WinnerCommunity Bakery
FinalistsBoulevard Bread Co., Gigi’s Cupcakes
BEST BAR/HAPPY HOUR  
WinnerBar Louie
FinalistsCapital Bar & Grill, Lost Forty Brewing
BEST BARBECUE  
WinnerWhole Hog Café
FinalistsCorky’s Ribs & BBQ, Sims Bar-B-Que
BEST BARBECUE RIBS  
WinnerWhole Hog Café
FinalistsCorky’s Ribs & BBQ, Sims Bar-B-Que
BEST BREAKFAST  
WinnerCracker Barrel
FinalistsIHOP, The Root Café
BEST BREWERY
WinnerLost Forty Brewing
FinalistsDiamond Bear Brewing Co., Vino’s Brewpub
BEST BRUNCH  
WinnerYaya’s Euro Bistro
FinalistsLoca Luna, Trio’s
BEST BURGER  
WinnerDavid’s Burgers
FinalistsBig Orange, Five Guys Burgers and Fries
BEST BUSINESS LUNCH  
WinnerTaziki’s Mediterranean Café
FinalistsCapital Bar & Grill, Samantha’s Tap Room & Wood Grill
BEST CATERER  
WinnerTwo Sisters Catering
FinalistsCatering to You, Taziki’s Mediterranean Café
BEST CATFISH  
WinnerEat My Catfish
FinalistsFlying Fish, The Hook Catfish Restaurant
BEST CHEESE DIP  
WinnerMexico Chiquito
FinalistsLocal Lime, Señor Tequila
BEST CHICKEN WINGS  
WinnerBuffalo Wild Wings
FinalistsSlim Chickens, Wingstop
BEST COCKTAILS
WinnerBar Louie
FinalistsCapital Bar & Grill, Local Lime
BEST COFFEE HOUSE  
WinnerStarbucks Coffee Co.
FinalistsMugs Café, Mylo Coffee Co.
BEST DELI  
WinnerJason’s Deli
FinalistsHillcrest Artisan Meats, McAllister’s Deli
BEST DESSERTS  
WinnerCommunity Bakery
FinalistsThe Purple Cow, Trio’s
BEST DOUGHNUTS  
WinnerShipley Do-Nuts
FinalistsDale’s Donut Shop, Krispy Kreme Doughnuts
BEST FAST FOOD  
WinnerChick-fil-A
FinalistsSlim Chickens, Sonic
BEST FINE DINING  
WinnerArthur’s Prime Steakhouse
FinalistsBrave New Restaurant, Table 28
BEST FRENCH FRIES  
WinnerDavid’s Burgers
FinalistsBig Orange, McDonald’s
BEST FRIED CHICKEN  
WinnerPopeyes Louisiana Kitchen
Finalists Gus’s World Famous Fried Chicken, Slim Chickens
BEST FROZEN TREATS  
WinnerShake’s Frozen Custard
FinalistsBaskin-Robbins, Le Pops
BEST GREEK RESTAURANT  
WinnerTaziki’s Mediterranean Café
FinalistsLayla’s Gyros & Pizzeria, Little Greek
BEST HIBACHI GRILL
WinnerBenihana
FinalistsKobe Japanese Steakhouse & Sushi, Shogun
BEST HOME-STYLE COOKING
WinnerCracker Barrel
FinalistsBobby’s Country Cookin’, Homer’s Restaurant
BEST ITALIAN RESTAURANT  
WinnerBruno’s Little Italy
FinalistsOlive Garden Italian Restaurant, Ristorante Capeo
BEST MARGARITA  
WinnerLocal Lime
FinalistsCantina Laredo, Señor Tequila
BEST MEXICAN RESTAURANT  
WinnerChuy’s
FinalistsLocal Lime, Señor Tequila
BEST PATIO DINING  
WinnerU.S. Pizza Co.
FinalistsBrave New Restaurant, YaYa’s Euro Bistro
BEST PIZZA  
WinnerU.S. Pizza Co.
FinalistsLarry’s Pizza, Shotgun Dan’s Pizza
BEST ROMANTIC RESTAURANT  
WinnerArthur’s Prime Steakhouse
FinalistsBrave New Restaurant, Ristorante Capeo
BEST SALADS  
WinnerU.S. Pizza Co.
FinalistsTaziki’s Mediterranean Café, ZaZa Fine Salad + Wood Oven
BEST SALSA  
WinnerLocal Lime
FinalistsChuy’s, Señor Tequila
BEST SANDWICH
WinnerFirehouse Subs
FinalistsBoulevard Bread Co., Panera Bread
BEST SEAFOOD  
WinnerBonefish Grill
FinalistsCajun’s Wharf, Flying Fish
BEST SPORTS BAR  
WinnerBuffalo Wild Wings
FinalistsBar Louie, The Tavern Sports Grill
BEST STEAKHOUSE  
WinnerArthur’s Prime Steakhouse
FinalistsSonny Williams’ Steak Room, Texas Roadhouse
BEST SUSHI  
WinnerSushi Café
FinalistsOcean’s at Arthur’s, Sakura Japanese Restaurant



BEST WINE SELECTION
WinnerColonial Wines & Spirits
FinalistsLegacy Wine and Spirits, Springhill Wine & Spirits
BEST VETERINARY CLINIC
WinnerHillcrest Animal Hospital
FinalistsPleasant Valley Veterinary Clinic, Shackleford Road Veterinary Clinic
BEST VAPOR STORE
WinnerRock City Vapes
FinalistsA Vape Life, Vapor Stop
BEST TOBACCO STORE
WinnerTobacco Superstore
FinalistsThe Pipe & Tobacco Shop, Up In Smoke
BEST STORAGE FACILITY
WinnerU-haul Storage
FinalistsU-Storeit Inc., West Cantrell Storage
BEST SPORTING-GOODS STORE
WinnerAcademy Sports & Outdoors
FinalistsBass Pro Shops, Gene Lockwood’s
BEST SHOPPING CENTER
WinnerThe Promenade at Chenal
FinalistsOutlets of Little Rock, Park Plaza Mall
BEST SHOE STORE
WinnerDillard’s
FinalistsDSW, Shoe Carnival
BEST RV STORE
WinnerMoix RV Supercenter
FinalistsCamping World, RV City
BEST ROOFING COMPANY
WinnerGarcia & Son Roofing and Gutters
FinalistsAffordable Roofing, PI Roofing
BEST REAL ESTATE COMPANY
WinnerCrye-Leike Realtors
FinalistsThe Charlotte John Co., The Janet Jones Co.
BEST REAL ESTATE AGENT
WinnerDebbie Teague
FinalistsApril Findlay, Laura Osborne
BEST POOLS AND SPAS
WinnerLindsey’s Pools and Spas
FinalistsMorehead Pools, Townley Pool & Spa
BEST PLUMBER
WinnerRussell & LeMay
FinalistsArrow Plumbing, Ray Lusk
BEST PLACE TO BUY A MOTORCYCLE
WinnerLanders Harley-Davidson
FinalistsHonda of North Little Rock/Arkansas Yamaha, Richards Honda Yamaha
BEST PLACE TO BUY A BICYCLE
WinnerChainwheel
FinalistsAcademy Sports & Outdoors, Spokes Little Rock
BEST PHOTOGRAPHER
WinnerMandy May
FinalistsMariposa Photography Studio (Michelle Posey), Jason Masters
BEST PET STORE
WinnerPetSmart
FinalistsHollywood Feed, Petco
BEST PET GROOMER
WinnerChenal Pet Palace
FinalistsGina’s Pet Salon, K9 Splash & Dash
BEST PET BOARDING/DAY CARE
WinnerChenal Pet Palace
FinalistsCanine Country Club, K9 Splash & Dash
BEST PEST CONTROL
WinnerAdams Pest Control
FinalistsThe Bug Man Inc., Terminix
BEST PAWN SHOP
WinnerBraswell & Son
FinalistsiPawn, Sue’s Pawn Shop
BEST PAINT STORE
WinnerSherwin-Williams
FinalistsThe Home Depot, Lowe’s Home Improvement
BEST OIL AND LUBE
WinnerRazorback Quik Lube
FinalistsFirestone, Jiffy Lube
BEST OFFICE SUPPLY STORE
WinnerOffice Depot
FinalistsPettus Office Products, Staples
BEST NURSERY/GARDEN CENTER
WinnerGood Earth Garden Center
FinalistsCantrell Gardens Nursery, Mary’s Place in Bryant
BEST MORTGAGE COMPANY
WinnerArvest Mortgage
FinalistsBank of Little Rock, Simmons Bank
BEST MOBILE PHONE SERVICE
WinnerAT&T
FinalistsStraight Talk Wireless, Verizon Wireless
BEST MENS CLOTHING STORE
WinnerDillard’s
FinalistsGreenhaw’s Fine Men’s Wear, Jos. A. Bank
BEST MATTRESS STORE
WinnerAshley Furniture HomeStore, Denver Mattress Co.
FinalistsMattress King
BEST LOCALLY GROWN PRODUCE
WinnerLittle Rock Farmers’ Market
FinalistsHillcrest Farmers Market, Holland Bottom Farms
BEST LIQUOR STORE
WinnerColonial Wines & Spirits
FinalistsEnterprise Liquor, Lake Liquor Inc.
BEST LIMO SERVICE
WinnerLittle Rock Limousine Ltd.
FinalistsCapital Car Service, Twin City Limousines and Event Center
BEST LANDSCAPE COMPANY
WinnerThe Good Earth Garden Center
FinalistsThe Grounds Guys, Little Rock Landscaping Inc.
BEST LADIES CLOTHING STORE
WinnerDillard’s
FinalistsCato, E.Leigh’s
BEST JEWELRY STORE
WinnerSissy’s Log Cabin
FinalistsCecil’s Fine Jewelry, Stanley Jewelers|Gemologist
BEST INSURANCE COMPANY
WinnerState Farm
FinalistsFarm Bureau Insurance, Shelter Insurance
BEST HUNTING/FISHING SUPPLY STORE
WinnerBass Pro Shops
FinalistsAcademy Sports & Outdoors, Fort Thompson Sporting Goods
BEST HOME-CLEANING SERVICE
WinnerMolly Maid of Greater Little Rock
FinalistsMerry Maids, Picture Perfect Cleaning Service
BEST HOME IMPROVEMENT STORE
WinnerLowe’s Home Improvement
FinalistsFuller and Son Hardware & Lumber, The Home Depot
BEST HEATING & AIR COMPANY
WinnerMiddleton Heat & Air
FinalistsBob & Ed’s Heating & Air Conditioning, Dash Heating & Cooling
BEST HEALTH FOOD STORE
WinnerWhole Foods Market
FinalistsDrug Emporium, The Fresh Market
BEST GUN SHOP
WinnerFort Thompson Sporting Goods
FinalistsArkansas Armory, Don’s Weaponry
BEST GROCERY STORE
WinnerKroger
FinalistsEdwards Food Giant, The Fresh Market
BEST GOLF STORE
WinnerAcademy Sports & Outdoors
FinalistsEdwin Watts Golf, Golf Headquarters
BEST GIFT SHOP
WinnerJune’s Hallmark
FinalistsBox Turtle, The Crown Shop
BEST FURNITURE STORE
WinnerAshley Furniture HomeStore
FinalistsCost Plus Furniture Warehouse, Hank’s Fine Furniture
BEST FUNERAL HOME
WinnerRoller Funeral Homes
FinalistsDial & Dudley Funeral Home, North Little Rock Funeral Home & Cremation Service
BEST FLORIST
WinnerTipton & Hurst
FinalistsFrances Flower Shop, Letta’s Flowers & Gifts
BEST FLOOR-COVERING STORE
WinnerAkel’s Carpet One Floor & Home
FinalistsCarpet Barn, Crazy Dave’s Carpet Outlet, Ron Pack Carpet Center
BEST FLEA MARKET
WinnerPainted Tree Vintage Market
FinalistsBlue Suede Shoes Antique Mall, Hidden Treasures Flea Market
BEST FINANCIAL PLANNER
WinnerEdward Jones
FinalistsLarry Root, Scott Swander
BEST ESTATE SALE COMPANY
WinnerRoy Dudley Estate Sales
FinalistsAnna’s Estate Sales, PA Trading Co.
BEST EMPLOYMENT AGENCY
WinnerStaffmark
FinalistsApex Staffing Inc., Employment Solutions Inc.
BEST ELECTRICIAN
WinnerStaley Inc.
FinalistsGary Houston Electric Company Inc., Youngblood Electric LLC
BEST DRY CLEANER
WinnerHangers Cleaners
FinalistsMoose Cleaners, Schickel’s Cleaners
BEST CUSTOM-FRAMING SHOP
WinnerHobby Lobby
FinalistsBA Framer, Michael’s
BEST CREDIT UNION
WinnerArkansas Federal Credit Union
FinalistsAlcoa Community Federal Credit Union, Telcoe Federal Credit Union
BEST CONSIGNMENT OR RESALE STORE
WinnerPlato’s Closet
FinalistsClothes Mentor, Yours Truly Consignment
BEST CAR WASH
WinnerSplash Carwash
FinalistsBoomerang Carwash, Razorback Car Wash & Quik Lube
BEST CAMERA/VIDEO STORE
WinnerBedford Camera & Video
FinalistsBest Buy, Hastings Entertainment
BEST BRIDAL/FORMAL WEAR STORE
WinnerDavid’s Bridal
FinalistsThe Bridal Cottage, Proposals Boutique
BEST BOOKSTORE
WinnerBarnes & Noble
FinalistsMardel Christian Bookstores, WordsWorth Books & Co.
BEST BOAT DEALER
WinnerBass Pro Shops - Bradford Marine
FinalistsArkansas Marine Inc., Bradford Marine & ATV
BEST BANK
WinnerArvest Bank
FinalistsBank of the Ozarks, Simmons Bank
BEST AUTO REPAIR
WinnerChristian Brothers Automotive
FinalistsDonnie’s Foreign Car Service, Landers Auto Body
BEST AUTO DEALER (USED)
WinnerEverett Buick GMC
FinalistsCrain Automotive Team, Landers
BEST AUTO DEALER (NEW)
WinnerEverett Buick GMC
FinalistsCrain Automotive Team, Landers
BEST AUCTIONEER
WinnerThomas Blackmon Jr.
FinalistsJay Atkins, Brad Wooley
BEST ATV DEALER
WinnerBradford Marine & ATV
FinalistsBryant Polaris, Richards Honda Yamaha
BEST ATTORNEY
WinnerMike Rainwater
FinalistsBrad Hendricks, Carla Spainhour
BEST ANTIQUE STORE
WinnerBlue Suede Shoes Antique Mall
FinalistsFabulous Finds Antique & Decorative Mall, Mid-Towne Antique Mall
BEST ACCOUNTING FIRM
WinnerHudson Cisne & Co. LLP
FinalistsBKD Little Rock LLP, Thomas & Thomas LLP



BEST CHARTER SCHOOL 
WinnereStem Public Charter School
FinalistsAcademics Plus Charter School, LISA Academy
BEST CHILD CARE CENTER 
WinnerBoys & Girls Club of Bryant
FinalistsChildcare Network, Kids Academy
BEST DANCE STUDIO 
WinnerMs. Karen’s Dance Studio
FinalistsCabot Dance Academy, Rock City Dance Studio
BEST FAMILY OUTING 
WinnerLittle Rock Zoo
FinalistsDickey-Stephens Park, Pinnacle Mountain State Park
BEST GYMNASTICS OR CHEER
WinnerLeah’s Gymnastics & Cheerleading
FinalistsCheer City United (CCU), Empire Cheerleading
BEST KID-FRIENDLY RESTAURANT 
WinnerThe Purple Cow
FinalistsAll Aboard Restaurant and Grill, Playtime Pizza
BEST KIDS' BIRTHDAY PARTY PLACE 
WinnerAltitude Trampoline Park
FinalistsChuck E. Cheese’s, Playtime Pizza
BEST KIDS' INDOOR PLAY PLACE
WinnerAltitude Trampoline Park
FinalistsPlaytime Pizza, The Wonder Place
BEST PEDIATRIC DENTIST
WinnerGerald Friend, D.D.S.
FinalistsJames L. Bevans, D.D.S., Michael Kitchens, D.D.S.
BEST PEDIATRICIAN 
WinnerChad Rodgers, M.D.
FinalistsAshley Davis, M.D., Dawn Martin, M.D.
BEST PRIVATE ELEMENTARY SCHOOL 
WinnerOur Lady of the Holy Souls Catholic School
FinalistsArkansas Christian Academy, Pulaski Academy
BEST PRIVATE HIGH SCHOOL 
WinnerCatholic High School for Boys
FinalistsArkansas Christian Academy, Pulaski Academy
BEST PRIVATE MIDDLE SCHOOL 
WinnerOur Lady of the Holy Souls Catholic School
FinalistsArkansas Christian Academy, Pulaski Academy
BEST PUBLIC ELEMENTARY SCHOOL 
WinnerPine Haven Elementary School
FinalistsBryant Elementary School, Don Roberts Elementary School
BEST PUBLIC HIGH SCHOOL 
WinnerBryant High School
FinalistsCabot High School, Little Rock Central High School
BEST PUBLIC MIDDLE SCHOOL 
WinnerBauxite Middle School
FinalistsBryant Middle School, Cabot Middle School
BEST SUMMER CAMP 
WinnerCamp Aldersgate
FinalistsKanakuk KampOut! Day Camp, Lake Nixon Summer Day Camp



BEST ASSISTED-LIVING COMPLEX 
WinnerFox Ridge
FinalistsGood Shepherd Community, Mount Carmel Community - Benton
BEST COLLEGE OR UNIVERSITY 
WinnerUniversity of Central Arkansas
FinalistsUniversity of Arkansas at Little Rock, University of Arkansas for Medical Sciences
BEST COMMUNITY
WinnerChenal Valley
FinalistsHillcrest, Maumelle
BEST COMPANY TO WORK FOR (<250)
WinnerCosmetic Surgery Center
FinalistsConsignDesign of Little Rock, Rainwater, Holt and Sexton
BEST COMPANY TO WORK FOR (>250)
WinnerArkansas Children’s Hospital
FinalistsBaptist Health Medical Center, University of Arkansas for Medical Sciences
BEST EVENT VENUE
WinnerVerizon Arena
FinalistsBenton Event Center, Capital Hotel
BEST HOTEL
WinnerCapital Hotel
FinalistsEmbassy Suites Little Rock, Little Rock Marriott
BEST LIBRARY
WinnerCentral Arkansas Library System – Main Library
FinalistsSaline County Library System — Bob Herzfeld Memorial Library and Mabel Boswell Memorial Library , William J. Clinton Presidential Library
BEST RETIREMENT COMMUNITY
WinnerHot Springs Village
FinalistsGood Shepherd Community, Parkway Village
BEST WORSHIP CENTER
WinnerNew Life Church
FinalistsFamily Church - Bryant, North Pulaski United Methodist Church